Masaż

Masaż rekonektywny

To nowa, niezwykle łagodna, intuicyjna forma pracy z ciałem. Tkanka łączna napina się pod wpływem kumulacji takich czynników jak stres, spięcia, urazy psychiczne, wysiłek, zapalenia, nieprawidłowa postawa  itd. Głęboko energetyczny masaż rekonektywny koncentruje się na strukturze powięzi i poprzez usuwanie napięć przywraca równowagę w całym organizmie. Praca na powięziach jest nieinwazyjna i delikatna.

masaż rekonektywny

 

Masaż klasyczny

Masażem klasycznym nazywamy zespół różnych zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny, przez powierzchnię ciała działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki stawowe i więzadła, a także w postaci zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy do narządów wewnętrznych włącznie. Masaż całego ciała trwa 1 godz., poszczególnych partii 20 min

…masaż klasyczny to najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy – intensywności może być traktowany jako leczniczy, relaksacyjny lub pobudzający. Masaż klasyczny ma na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta. Może być wykonywany jako zabieg całościowy lub częściowy. Sam masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, poprawia wygląd skóry, która jest lepiej dotleniona i ukrwiona, regeneruje mięśnie, zwiększa elastyczność i sprężystość stawów i aparatu więzadłowego, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy. Już jeden zabieg polepsza samopoczucie, oraz odczuwamy mniejsze napięcie w okolicach grzbietu, karku…

 

Masaż twarzy

Promienna cera i ochrona przed starzeniem !
Masaż twarzy może zdziałać dla naszej twarzy naprawdę wiele – poprawia krążenie, odprowadza nadmiar limfy, redukuje opuchliznę oraz skutecznie przeciwdziała migracji twarzy (naciąganie oraz opadanie mięśni i tkanek łącznych w twarzy pod wpływem grawitacji).

Ma cudowny wpływ na naszą urodę. Wygładza, ujędrnia, nawilża i dodaje skórze blasku. Masaż jest najlepszym nośnikiem substancji aktywnych przenoszonych z kremów do głębokich warstw naskórka.

masaż twarzy

Wskazania do masażu częściowego

w chorobach skóry – zaburzenia odżywcze skóry, odmrożenia choroby naczyń krwion. i limf. wyst. blizn pooperacyjnych i zrostów powstałych po wstrzyknięciach domięśniowych cele kosmetyczne

w chorobach ukł. krążenia – stany obniżonego ciśnienia krwi, choroby naczyń krwionośnych, niewydolność krążenia, stwardnienie tętnic obwodowych, stany po przebytych zap. żył k. d.

w chorobach ukł. mięśniowego – zapobieganie i leczenie zaników mięśniowych, pobudzenie mm. narządów wew. likwidacja skurczów bł. mięśniowej naczyń krwionośnych, rozluźnianie napięcia m oddechowych w przewlekłych nieżytach oskrzeli oraz w dychawicy oskrzelowej w okresie miedzy napadowym, stan pourazowy mm, przewlekłe stany zapalne mięśni, zaniki mięśniowe pochodzenia neurogennego (niedowłady, porażenia)

w chorobach narządu ruchu – wady wrodzone oraz zaburzenia rozwoju narządu ruchu, zmiany zniekształcające kostno-stawowe w następstwie procesu zwyrodnieniowego, stany po przewlekłym  zap. stawów, mięśni, wieszadeł i torebek ścięgnistych, przypadki po zdjęciu opatrunku gipsowego w celu usunięcia zrostów oraz poprawy krążenia i trofiki skóry, stany pooperacyjne narządu ruchu, choroby kości i stawów, stany pourazowe, zmiany narządu ruchu będące następstwem przeciążenia

w chorobach reumatycznych – wszystkie postacie gośćca, szczególnie tk. miękkich w celu zmniejszenia obrzęków i bólu oraz zapobiegania zanikom mięśniowym.

Przeciwwskazania do masażu klasycznego

Wszelkiego rodzaju zmiany dermatologiczne, zap. szpiku kostnego z przetokami, wczesny okres po złamaniach, skręceniach, zwichnięciach, ostre i podostre steny zap. krwotoki i skłonność do wyst. stany chorobowe przebiegające z wysoką temp. powyżej 38 st. świeże zakrzepy, kamica wątrobowa i nerkowa, stany zapalne dróg żółciowych, choroba jelit z owrzodzeniem, choroba wrzodowa a krwawieniami, nowotwory, menstruacja, tętniaki.