Zabiegi na dłonie i stopy

Manicure

Klasyczny zabieg manicure polega na nadaniu paznokciom kształtu, usunięciu zbędnych skórek oraz pomalowaniu. Posiadamy lakiery o szerokim wachlarzu kolorystycznym oraz manicure francuski. Wykonujemy również manicure biologiczny (bez wycinania skórek) oraz manicure hybrydowy, czyli trwały lakier utrzymujący się nawet do trzech tygodni.

manicure paznokcie

Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy podobnie jak tradycyjny manicure nie przedłuża płytki paznokcia. Różnicę stanowi bardzo trwały lakier, który zostaje utwardzony w lampie. Paznokcie stają się twarde, odporne na złamania i odpryski, a lakier pozostaje błyszczący nawet do trzech tygodni. Usunięcie lakieru odbywa się w salonie przy użyciu kompresu z acetonem.

manicure hybrydowy

Manicure japoński

Manicure japoński jak sama nazwa mówi wywodzi się z podstaw naturalnej pielęgnacji pochodzącej z Japonii z przed czterystu lat. Celem zabiegu jest odżywienie, regeneracja i wzmocnienie słabych, rozdwajających się i łamliwych paznokci. Manicure japoński opiera się wyłącznie na naturalnych składnikach, t.j. pyłek pszczeli, keratyna, witaminy A i E oraz krzemionka z morza japońskiego. Składniki te są wcierane w płytkę paznokcia, dzięki czemu wygląda ona zdrowo i jest błyszcząca. Bezpośrednio po wykonaniu manicure nie maluje się paznokci, ponieważ płytka paznokciowa jest mocno natłuszczona i lakier by się nie trzymał.

manicure japoński

 

Zabieg SPA na dłonie
Polega na usunięciu zrogowaciałego naskórka oraz wykonaniu przyjemnego masażu relaksacyjnego dłoni.

Kąpiel parafinowa na dłonie i stopy

Nasza skóra przesusza się zwykle z dwóch powodów. Po pierwsze wtedy, gdy brakuje w niej substancji zdolnych zatrzymać wodę, a po drugie, gdy płaszcz lipidowy chroniący ją z zewnątrz przed utratą wilgoci niszczy się np. przez kontakt z detergentami. Wtedy woda z łatwością paruje z organizmu, a ciało staje się suche i szorstkie. Ratunkiem wówczas może być właśnie kąpiel parafi nowa. Parafina delikatnie natłuszcza, pozostawiając lekki film ochronny oraz skutecznie zatrzymuje wodę w naskórki. Poza tym doskonale utrzymuje ciepło, rozszerza pory skóry, przez co lepiej wchłaniane są wszelkie substancje pielęgnacyjne i odżywcze z balsamów i kremów. Po okładzie parafinowym skóra jest miękka, gładka i elastyczna. Poza tym taka ciepła kąpiel świetnie rozgrzewa dłonie i stopy, wzmacnia paznokcie, rozluźnia mięśnie. Jest więc samą przyjemnością.

parafina

Pedicure

Wypielęgnowane, zdrowe stopy są nie tylko podstawą dobrego samopoczucia, ale również ważnym elementem urody. Delikatna, jedwabiście gładka skóra oraz kształtne paznokcie dodają powabu i pewności siebie.

Dlatego warto otoczyć je szczególną troską i wykonać fachowy pedicure, który jest nie tylko zabiegiem upiększającym, ale często przynosi ulgę obolałym stopą, wrastającym paznokciom oraz pękającym piętom. Wykonujemy pedicure manualny przy użyciu tarki.

Pedicure3